به سامانه احراز هویت ایرنیک خوش آمدید.

به منظور ارائه خدمات شایسته به کاربران در سامانه ثبت دامنه، هویت کاربران در این سامانه احراز و با مشخصات ثبت شده در سامانه شاهکار تطبیق داده می‌شود. در صورت عدم انجام احراز هویت، هیچ گونه خدماتی در رابطه با دامنه از قبیل تمدید، انتقال یا ثبت دامنه جدید برای شناسه کاربری مربوطه صورت نخواهد گرفت. در همین راستا لطفا به موارد ذیل دقت نمایید:
 1. چنانچه کاربر دارای بیش از یک شناسه کاربری در سامانه ثبت دامنه است، احراز هویت فقط برای یک شناسه به عنوان شناسه اصلی ایشان باید صورت گیرد. کلیه شناسه های کاربری صاحبان دامنه به یک شناسه منتقل خواهد شد.در صورتیکه فاقد شناسه کاربری در سامانه ثبت دامنه هستید، ابتدا باید نسبت به ساخت شناسه کاربری اقدام نمایید.
 2. اطلاعات درخواستی در هر مرحله باید به صورت کامل و منطبق با اسناد هویتی (کارت ملی و شناسنامه) تکمیل شود.
 3. مسئولیت درج اطلاعات هویتی نادرست، بر عهده کاربر بوده و در صورت احراز تخلف کاربر در این رابطه، مرکز ثبت دامنه حق دارد از ارائه خدمات به کاربر خودداری نماید.
 4. احراز هویت الکترونیک صرفاً برای اشخاص حقیقی ایرانی و صاحب دامنه که در سامانه ثبت دامنه اطلاعات آنها موجود است امکانپذیر می باشد.
 5. احراز هویت الکترونیک در سه مرحله که شامل تأیید ایمیل، تأیید اطلاعات هویتی کاربر، و تأیید شماره همراه کاربر است انجام می‌شود. صحت این اطلاعات از طریق سامانه‌های مربوطه استعلام شده و در صورت ورود اطلاعات نادرست، احراز هویت امکان‌پذیر نخواهد بود.
این مرحله به منظور تایید آدرس ایمیل کاربر می باشد.تایید آدرس ایمیل به منزله تایید این موضوع می باشد که کاربر تایید کرده ، آن آدرس ایمیل متعلق به ایشان است .در صورتی که کاربر ایمیل خود را تایید نکرده باشد مراحل احراز هویت ایشان نادیده گرفته خواهد شد.
 1. در سامانه ثبت دامنه هندل هر کاربر یک آدرس ایمیل تایید شده خواهد داشت.
 2. کلیه اطلاع رسانی ها از سامانه ثبت دامنه (ایرنیک) به این آدرس ارسال خواهد شد.
 3. کلیه موارد درخواست کاربران سامانه ثبت دامنه از طریق این آدرس امکان پذیر خواهد بود.
 4. امکان دریافت ایمیل از سامانه ثبت دامنه در پوشه junk وجود دارد .
 5. در مرحله تأیید ایمیل، یک لینک به آدرس ایمیل موجود در شناسه کاربری فرستاده می‌شود که جهت ادامه احراز هویت باید روی آن کلیک شود .
 6. در صورت نیاز به تغییر آدرس ایمیل خود از قسمت کاربری پانل مدیریت سامانه ثبت دامنه استفاده نمایید.بدیهی است در صورت تغییر آدرس ایمیل خود لازم است فرایند تایید آدرس ایمیل را مجددا انجام دهید.
 7. در صورتی که کاربر بعد از تکمیل مراحل احراز هویت، آدرس ایمیل خود را تغییر دهد صرفا مرحله تایید آدرس ایمیل نیاز خواهد بود .
این مرحله به منظور احراز هویت صاحبان دامنه می باشد.
 1. تکمیل تمامی گزینه ها در این مرحله الزامی می باشد.
 2. تایپ حروف باید دقیقا مطابق با کلمات تایپ شده روی کارت ملی باشد. رعایت فاصله، تایپ صحیح حروف و نظایر آن ضروری است. به عنوان مثال اگر نام یا نام خانوادگی به شکل «امیرحسین» یا «نائینی» در کارت ملی درج شده، تایپ آن‌ها به شکل «امیر حسین» (با فاصله بین امیر و حسین) یا «نایینی» (استفاده از «ی» به جای «ئ» ) باعث بروز خطا در استعلام می‌گردد.
 3. افراد فاقد شماره شناسنامه در صورتی که در کارت ملی ایشان صفر درج شده است، عدد صفر را وارد کرده و در غیر این صورت باید کد ملی خود را در قسمت مرتبط وارد نمایند.
 4. کلیه اطلاعات افراد به صورت محرمانه ثبت خواهد شد.
 5. پس از ثبت اطلاعات به صورت صحیح با پیغام "کاربر گرامی شما مشخصات احراز هویتی خود را ثبت کرده اید لطفا جهت تکمیل فرایند احراز هویت به مرحله بعدی بروید."مواجه خواهید شد،که به منزله تکمیل مرحله دوم فرایند احراز هویت می باشد.
این مرحله به منظور تایید شماره تلفن همراه صاحب دامنه می باشد.
 1. شماره تلفن همراه وارد شده باید به نام کاربر ثبت شده در مرحله قبل باشد.
 2. شماره تلفن همراه جهت دریافت کد تاییدیه باید فعال باشد.
 3. کاربر فقط یکبار می تواند شماره تلفن همراه را وارد نماید . تغییر شماره تلفن همراه امکان پذیر نیست.
 4. در صورت وارد کردن 3 بار کد اشتباه در قسمت ارسال کد تایید کاربر به مدت 1 ساعت از دریافت کد تایید منع خواهد شد.
 5. در صورت درخواست کد مجدد بیشتر از 3 بار کاربر به مدت 1 ساعت از دریافت کد منع خواهد شد.
 6. در صورت تکمیل این مرحله یک ایمیل حاوی پیام احراز هویت موفق برای کاربر ارسال خواهد شد.

در صورت داشتن هر گونه سوال با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

(98-21-23587000+)

در صورت رفع مشکل شما خوشحال خواهیم بود.

info@nic.ir

مشکلات خود را با ما در میان بگذارید!